Przedszkole, a zabawki w domu

Zabawki z naszego dzieciństwa jak i dzieciństwa naszych dzieci są różne, wynika to głównie od producentów zabawek. Kiedyś wystarczały nam do zabawy trzepak i płyty chodnikowe do klasy czy sznurek ze związanymi końcami (guma), a dziś? Zestawy lego, małe zestawy ciastoliny itp.

Zabawką może być też butelka z wodą, różnymi koralikami, brokatem czy kamyczkami. Kamyczki i brokat dziecko wsypuje do butelki z wodą, a potem nauczycielka zakręca taką butelkę i zabezpiecza klejem na gorąco i taśmą. Dzieci lubią się bawić czymś, co się przesypuje.

Jeśli boimy się o to czy zabawki, które kupujemy są nieodpowiednie lub niestosowne to warto posłać dziecko do przedszkola, a zwłaszcza do prywatnego przedszkola, ponieważ jest mniejsza grupa dzieci, więc opiekunka lepiej zajmie się dziećmi. Przykładem dobrego prywatnego przedszkola jest prywatne przedszkole w Tarnowie Podgórnym.