Nauka języków

Dzieci mają większą możliwość nauki w jak najmłodszym wieku. Wraz z córką uczę się angielskiego, razem się bawimy i oglądamy bajki po angielsku jak np. Król Lew. Znamy po polsku wersję całkiem dobrze, natomiast po angielsku sprawiło nam trochę kłopotu, więc na początku była piosenka mieszana, a w końcu całość po polsku i po angielsku. Śpiewamy po angielsku piosenki, które wpadły nam w ucho w radiu, szukamy twórców, uczymy się tekstu, a potem na wycieczkach śpiewamy na cały głos. Cała nauka języka sprawiło nam frajdę.

Jakie piosenki śpiewać? Oczywiście takie, które są proste i mają taneczny rytm. Na początku nie umiałyśmy połowy, aż w końcu całość możemy pośpiewać. Podam wam kilka przykładów :

- Ed Sheeran „Galway girl” – piosenka, w której śpiewałyśmy refren na cały głos 😊

- kołysankę „Twinkle Twinkle little star”

- hakuna matata z Króla Lwa

To najbardziej łatwe piosenki, które szybko zapadają w pamięć i się nie nudzą. Język angielski jest najbardziej powszechny oraz używa się ich w grach czy w pisaniu stron internetowych. Niektóre książki po angielsku dla maluchów mają większość obrazków, więc dziecko może odgadnąć co dane słówko oznacza.