Czemu warto posyłać dzieci do przedszkola?

Wiele mam, tak jak ja, musi iść do pracy, a nie ma z kim zostawić dziecka, dlatego też dzieci idą do przedszkola. Niania by była za droga oraz nie zawsze może przyjść, bo na pewno ma tez inne dzieci pod opiekę, a w przedszkolu nad maluchem ktoś zawsze stoi i pilnuje bezpieczeństwa.

Dodatkowo moja pociecha ma kontakt z innymi dziećmi przez co nie będzie cienia szansy, że będzie aspołeczna i będzie bała się kontaktu z innymi dziećmi. Niektóre dzieci, które obserwowałam w żłobku, czasami mają kompleksy, ponieważ ubierają się inaczej niż inne, dlatego panie tłumaczą innym, że odmienność jest dobra, bo każdy z nas jest inny oraz ma inne hobby czy zdolności, np. jeden lepiej maluje obrazki, a drugi lepiej mówi wiersze, dlatego jestem zagorzałą zwolenniczką żłobków i przedszkoli.