Czas dla dziecka

Czas dla dziecka w ostatnim czasie jest ograniczony. Codzienna rutyna jak : pobudka, zawiezienie do szkoły/przedszkola, praca, obiad, zabranie dzieci do domu, obiad, mycie i spać… chwila, chwila, a gdzie czas na zabawę z dzieckiem? Sama jestem matką i, co prawda, jestem zmęczona po pracy, ale czas z dzieckiem to jedyny odpoczynek od rutyny. Żyjemy w czasach, gdzie dominuje pośpiech i wszechobecny smartfon czy telewizja, a dla dzieci czasu brak.

Dziecko jest szczęściem, więc potrzebuje naszego czasu i naszej uwagi. Często przyłapałam się na tym, że jak dziecko mówi mi coś to opowiadam „później kochanie”. Staram się to zmienić, ponieważ wiem, że jednak to rani. Dziecko jest wrażliwe, a przez pośpiech sami ranimy i obcinamy skrzydła naszym pociechom, bo „daj mi to- będzie szybciej”. Znajome, prawda? Dzieci muszą mieć poczucie bliskości i ciepła, coraz częściej czas z rodzicami, tak sam na sam, jest raz na dłuższy czas, a wtedy to tylko kino czy ZOO. W ten sposób dziecko zamyka się w sobie i staje się małomówne.